Jakie owijki wybrać?

Owijki są bardzo ważnym elementem stroju boksera. Mowa o bandażach bokserskich, które są czasem widoczne podczas pojedynków, gdy bokserzy zdejmują lub zakładają rękawice. Taśmy są stworzone po to, by chronić dłonie i nadgarstki. Trzeba nimi umiejętnie owinąć dłoń, a następnie założyć rękawice. Owijki są tak ważne, bo zwiększają efektywność i bezpieczeństwo zawodnika. Bokser jest w stanie pewniej wyprowadzać ciosy, gdyż nie musi się bać o nadgarstek. Zresztą nadgarstek jest usztywniony, więc też łatwiej o prawidłowe wyprowadzenie.

Owijki pozwalają także na uniknięcie otarć. Nawet dobrze dopasowane rękawice mogą być przyczyną odcisków. Ból podczas treningu może przeszkadzać i dekoncentrować, więc warto zadbać o skórę dłoni. W sklepach znajdziesz wiele rodzajów owijek. Które z nich powinieneś wybrać? Trudno udzielić uniwersalnej porady. Musisz po prostu wypróbować kilka modeli i zobaczyć, który z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Z reguły lepiej sprawdzają się dłuższe modele.

Można za ich pomocą łatwiej owinąć dłoń i utworzyć grubszą warstwę materiału. Dzięki temu ręce są lepiej chronione. Dodatkowo istnieją owijki z różnymi wspomagaczami. Możesz wybrać modele zapinane na rzepy albo wyposażone w ściągacze. To co dla jednych jest najlepszym rozwiązaniem, dla innych jest niewygodne. Dlatego najlepiej wypróbować różne warianty samemu. Owijki są często wybieranym rozwiązaniem, ale nie jest to jedyna opcja.

Niektórzy bokserzy wolą rękawice z wkładkami. Żelowa warstwa chroni dłonie podobnie, jak owijka.